De wetenschap achter
de ELICIT methode
12 jaar wetenschappelijk onderzoek
600+ kennis modellen gemaakt
110 gerichte vragen,
5 interviews van 2 uur

Tweehonderd experts, één patroon
Wouter ontdekte dat elke expert bijzonder goed is in het herkennen of iets goed of fout gaat, en weten wat er dan moet gebeuren. Die combinatie, signaal en handeling, vormt een oorzaak-gevolgketen. Geen verzameling losse tips, maar een structuur.
Die structuur bleek elke keer terug te brengen tot een kennismodel met de meest essentiële parameters. Tientallen jaren ervaring, samengevat en vastgelegd in een digitaal kennismodel met de besluitvormingskennis van een expert.
Van ontdekking naar methode
Veel mensen reageren sceptisch als we dit vertellen. Vijf interviews voor dertig jaar ervaring?! Dit werkt omdat we focussen op de beslissingslogica van een expert: Hoe weet je dat het goed is? Wat zie je? En wat doe je dan? Zo halen we gestructureerd en efficiënt de beslissingskennis uit het hoofd van de expert.

Meer dan 600
keer bewezen
Gemiddeld zijn er 110 gerichte vragen nodig om de kern van iemands ervaringskennis boven tafel te krijgen. Onze kennisanalisten weten precies welke vragen dat zijn en we hebben dit al meer dan 600 keer toegepast.
Het resultaat van deze interviews is een gestructureerd digitaal kennismodel van iemands ervaringskennis: bruikbaar voor iedereen, direct beschikbaar op de werkvloer en beschikbaar in meer dan 30 talen.